Terapija
Terapija je namenjena posameznikom, parom in družinam, ki imajo :
- težave s komunikacijo v družini, v partnerskih odnosih, z prijatelji, v šoli, na delovnem mestu,…
- slabo samopodobo: spremljajo jih občutki nevrednosti, nesposobnosti, nemoči, strahu…
- težave v partnerskem odnosu: konflikti, čustvena hladnost, odtujenost, naveličanost, ljubosumje, nezvestoba, nasilje,…
- težave v odnosu z otroci: otroci so nemirni, ne morejo spati, se zapirajo vase, imajo težave v šoli, zavračajo hrano, pogosto bruhajo, so agresivni,…
- čustvene stiske, ki so posledice čustvenega, fizičnega, spolnega in/ali ekonomskega nasilja
- težave z odvisnostjo: alkohol, droge, motne hranjenja, samopoškodbe, odnosi, delo,…
- duševne stiske: tesnobne motnje, poporodna depresija, depresija
- pred sabo življenjske izzive: odhod od doma, nosečnost, rojstvo otroka, »prazno gnezdo«, smrt v družini, mobing, izguba službe, upokojitev, nezvestoba, ločitev,…
Način dela
V terapevtski proces se lahko vključite sami, v paru ali kot družina. Srečanja potekajo po načelih in principih svetovalnega terapevtskega dela, v skladu z Etičnim kodeksom za področje socialnega varstva ter Etičnim kodeksom Združenja zakonskih in družinskih terapevtov Slovenije.
Terapevtsko delo poteka po relacijskem družinskem modelu terapije, ki temelji na odkrivanju in razumevanju vpliva, pomena in moči preteklih izkušenj na sedanje življenje ter globinskem preoblikovanju medgeneracijskih vzorcev mišljenja, čutenja ter vedenja v intimnih pa tudi drugih odnosih. Kar vodi v trajno izboljšanje samopodobe, kakovosti odnosov, življenja in zdravja. Pri tem uporabljamo metode relacijsko družinskega pristopa, ki vključujejo usmerjanje, ovrednotenje in predelavo negativnih izkušenj, sprejemanje odgovornosti za svoje življenje ter nudenje opore.
Vse informacije pridobljene po e pošti, telefonu ter na terapevtskih srečanjih, se varujejo v skladu z Zakonom o varstvu osebnih podatkov (Ur. l.RS, št. 86/2004) in Etičnim kodeksom Združenja zakonskih in družinskih terapevtov Slovenije.
Trajanje terapevtskih srečanj
Srečanja potekajo enkrat tedensko po eno uro. Terapevtski proces traja tri mesece in obsega dvanajst terapevtskih srečanj. Po potrebi in glede na vaše želje se lahko terapevtski proces enkrat ali večkrat ponovi.
Prijave na terapijo
Pokličite na številko 051 / 266 167 ali nam pišite na cistpm@gmail.com.
Takoj, ko bo mogoče vam bomo vrnili klic in vam razložili vse podrobnosti povezane z terapevtskim procesom.